Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303066025
66025
AK Parti'nin Stratejik Meseleleri
AK Parti'nin Stratejik Meseleleri #smrgSAHAF
Şehir Yayınları
0.00
ABD'de yeni-muhafazakârların 'önleyici saldırı' doktrinine dayanarak kendinden menkul bir meşruiyetle ve coğrafi keşifler yüzyılındaki çocuksu saldırganlıkla Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına dokunma refleksine destek verme beklentisi, Erdoğan'ın AK Partisinin siyasi birikimine kökten zıt bir siyasi davranış gerektirmekteydi. Kimilerine göre AK Parti bu beklentiyi boşa çıkardı, kimilerine göre de uygun siyasi davranış sergilendi ve halen de buna devam ediliyor. Bu değerlendirmeden hangisinin doğru olduğunu şimdilik bilmiyoruz. Likudnik (İsrail Likud Partisi taraftarı) olarak nitelenen Bush'un 'neo-con' cekirdek kadrosu nasıl ABD'nin çıkarlarını İsrail'in siyasi emelleriyle tevhit ettiyse, Erdoğan'ın çevresindeki 'neo-con' çekirdek kadronun da Türkiye'nin çıkarlarını Amerikan 'neo-con'lannın siyasi emelleriyle tevhit ettiği yorumlarını doğrulamak veya yanlışlamak için de vakit henüz çok erken. Bu nedenle elinizdeki kitap, AK Parti'yi incelerken arka plan analizleri yerine görünenlerden yine görünür sonuçlar çıkarmayı tercih etmiştir. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • ABD'de yeni-muhafazakârların 'önleyici saldırı' doktrinine dayanarak kendinden menkul bir meşruiyetle ve coğrafi keşifler yüzyılındaki çocuksu saldırganlıkla Ortadoğu başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına dokunma refleksine destek verme beklentisi, Erdoğan'ın AK Partisinin siyasi birikimine kökten zıt bir siyasi davranış gerektirmekteydi. Kimilerine göre AK Parti bu beklentiyi boşa çıkardı, kimilerine göre de uygun siyasi davranış sergilendi ve halen de buna devam ediliyor. Bu değerlendirmeden hangisinin doğru olduğunu şimdilik bilmiyoruz. Likudnik (İsrail Likud Partisi taraftarı) olarak nitelenen Bush'un 'neo-con' cekirdek kadrosu nasıl ABD'nin çıkarlarını İsrail'in siyasi emelleriyle tevhit ettiyse, Erdoğan'ın çevresindeki 'neo-con' çekirdek kadronun da Türkiye'nin çıkarlarını Amerikan 'neo-con'lannın siyasi emelleriyle tevhit ettiği yorumlarını doğrulamak veya yanlışlamak için de vakit henüz çok erken. Bu nedenle elinizdeki kitap, AK Parti'yi incelerken arka plan analizleri yerine görünenlerden yine görünür sonuçlar çıkarmayı tercih etmiştir. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303066025
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   165 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   66025    AK Parti'nin Stratejik Meseleleri     Şehir Yayınları    Çamurcu    Kenan    Politika / Siyaset                        Siyaset Dizisi    9789753501620            9753501625        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat