Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Hikâyelerinde Anlatıcı ve Kahramanlar Nermin Y Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Hikâyelerinde Anlatıcı ve Kahramanlar Nermin Y Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Hikâyelerinde Anlatıcı ve Kahramanlar Nermin Y

#smrgKİTABEVİAhmet Hamdi Tanpınar'ın Hikâyelerinde Anlatıcı ve Kahramanlar

Liste Fiyatı : 18,00
İndirimli Fiyat : 14,40
Kazancınız : 3,60
%20
Temin süresi 6 gündür.
9789752672673
112203
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Hikâyelerinde Anlatıcı ve Kahramanlar
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Hikâyelerinde Anlatıcı ve Kahramanlar #smrgKİTABEVİ
Berikan Yayınevi
14.40
Benlik/kimlik problemini eserlerinin merkezine yerleştiren tanpınar, modern edebiyatımızda insan gerçekliğinbe ilişkin yeni bir kavrayışı bireyselvaroluşun içinden dile getirir. benliğin/kimliğin sürekliliğini parçalayan geçmişle şimdi arasındaki bağlantıda yaşanan kültürl kopuşun iç dünyada yarattığı bölünme, hikayelerinde de dolayımlanan, derinleşen, karmaşıklaşan, bölünmüş bir iç dünya ve bu iç dünyalarına gömülü yaşayan zayıf, edilgen kahramanlarla çıakr karşımıza tanpınar'ın kahraman kategorisini ele alışındaki bu modernj tutumu ve anlatı metinlerinin kategorisini ele alışındaki bu modern tutumu ve anlatı metinlerini temel öğesi olan kahraman kategorisine getirdiği zenginlik ve farklılaşma j. c. coquet'nin özne odaklı kuramı çerçevesinde incelenmiştir.
 • Manşet Banner
 • vitrin banner
 • Açıklama
  • Benlik/kimlik problemini eserlerinin merkezine yerleştiren tanpınar, modern edebiyatımızda insan gerçekliğinbe ilişkin yeni bir kavrayışı bireyselvaroluşun içinden dile getirir. benliğin/kimliğin sürekliliğini parçalayan geçmişle şimdi arasındaki bağlantıda yaşanan kültürl kopuşun iç dünyada yarattığı bölünme, hikayelerinde de dolayımlanan, derinleşen, karmaşıklaşan, bölünmüş bir iç dünya ve bu iç dünyalarına gömülü yaşayan zayıf, edilgen kahramanlarla çıakr karşımıza tanpınar'ın kahraman kategorisini ele alışındaki bu modernj tutumu ve anlatı metinlerinin kategorisini ele alışındaki bu modern tutumu ve anlatı metinlerini temel öğesi olan kahraman kategorisine getirdiği zenginlik ve farklılaşma j. c. coquet'nin özne odaklı kuramı çerçevesinde incelenmiştir.
   Stok Kodu
   :
   9789752672673
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   128 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat