Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyatı (4 Cd+1Dvd) Tasavvufi Eserler - Kar -

#smrgSAHAFAhmed Hatiboğlu Beste Külliyatı (4 Cd+1Dvd) Tasavvufi Eserler - Kar - Beste ve Şarkılar - Saz Eserleri CİLTLİ

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303075010
75010
Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyatı (4 Cd+1Dvd) Tasavvufi Eserler - Kar - Beste ve Şarkılar - Saz Eserleri CİLTLİ
Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyatı (4 Cd+1Dvd) Tasavvufi Eserler - Kar - Beste ve Şarkılar - Saz Eserleri CİLTLİ #smrgSAHAF
Türkiye Diyanet Vakfı
0.00
Din duygusu gibi, güzellik duygusu da insanın yaratılışında mevcuttur. İnsan, daima güzeli ve güzelliği arar. Mimari, sanat ve estetik insan ruhunda gizlenmiş, Allah'ın cemal sıfatının bir yansımasıdır. Bu itibarla insanoğlu yeryüzünde var olduğu günden itibaren güzellik üzerine düşünmüş fikirler üretmiştir. Nitekim bilgi ve hikmetin, taşa, tuğlaya sindiği estetik harikası camiler, gönülden besteye dökülen nağmeler, bilinçli dindarlığın ilim aşkıyla şekillendirdiği külliyeler, olabildiğince naif bir dindarlık anlayışının izini taşıyan nice mimari eserlerle İslam sanatı, bir dantel gibi arzın dört bir yanında işlenmekle kalmamış, aynı zamanda öte dünyadan inşirahlarla ruh ve gönüllerin manevi ikliminde de derin izler bırakmıştır.
 • Açıklama
  • Din duygusu gibi, güzellik duygusu da insanın yaratılışında mevcuttur. İnsan, daima güzeli ve güzelliği arar. Mimari, sanat ve estetik insan ruhunda gizlenmiş, Allah'ın cemal sıfatının bir yansımasıdır. Bu itibarla insanoğlu yeryüzünde var olduğu günden itibaren güzellik üzerine düşünmüş fikirler üretmiştir. Nitekim bilgi ve hikmetin, taşa, tuğlaya sindiği estetik harikası camiler, gönülden besteye dökülen nağmeler, bilinçli dindarlığın ilim aşkıyla şekillendirdiği külliyeler, olabildiğince naif bir dindarlık anlayışının izini taşıyan nice mimari eserlerle İslam sanatı, bir dantel gibi arzın dört bir yanında işlenmekle kalmamış, aynı zamanda öte dünyadan inşirahlarla ruh ve gönüllerin manevi ikliminde de derin izler bırakmıştır.
   Stok Kodu
   :
   303075010
   Boyut
   :
   24x30
   Sayfa Sayısı
   :
   644 S
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Resimleyen
   :
   Orijinal Cildinde
   Kapak Türü
   :
   Orijinal Cildinde
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat