Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Ahlak: El - Ahlak ve's - Siyer fi Müdavati'n - Nüfus İbn Hazm

#smrgSAHAFAhlak: el-Ahlak ve's-Siyer fi Müdavati'n-Nüfus

Liste Fiyatı : 0,00
Ahlak: el-Ahlak ve's-Siyer fi Müdavati'n-Nüfus
Ahlak: el-Ahlak ve's-Siyer fi Müdavati'n-Nüfus #smrgSAHAF
Bilge Adam
0.00
Bir Hadis ve Fıkıh Âlimi de olan İbn Hazm'ın elînizdeki eseri, gerek çoğu ahlâki problemi ele alması ve gerekse ahlâk kitaplarında detaylandırılmayan veya hiç ele alınmayan kimi konuları incelemesi bakımından dikkate değer bir eserdir. Eser, ayrıca müellifin kendi yaşantısı ve gündelik ilişkilerden hareket ederek her insanın pratikte karşılaşabileceği ve kîşisel ahlâki durumlara temas etmesi açısından da İslam ahlâkının, özellikle pratik ahlâkın önemli bir klasiğidir. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Bir Hadis ve Fıkıh Âlimi de olan İbn Hazm'ın elînizdeki eseri, gerek çoğu ahlâki problemi ele alması ve gerekse ahlâk kitaplarında detaylandırılmayan veya hiç ele alınmayan kimi konuları incelemesi bakımından dikkate değer bir eserdir. Eser, ayrıca müellifin kendi yaşantısı ve gündelik ilişkilerden hareket ederek her insanın pratikte karşılaşabileceği ve kîşisel ahlâki durumlara temas etmesi açısından da İslam ahlâkının, özellikle pratik ahlâkın önemli bir klasiğidir. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303068001
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   165 s.
   Basım Yeri
   :
   Van
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Çeviren
   :
   Cemaleddin Erdemci, Hasan Hüseyin Bircan
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   68001    İbn Hazm    Ahlak: el-Ahlak ve's-Siyer fi Müdavati'n-Nüfus     Bilge Adam        303068001    Din    İslamiyet    Tasavvuf                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat