Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Açıklamalı Osmanlı Fetvaları - 2 H. Necati Demirtaş Açıklamalı Osmanlı Fetvaları - 2 H. Necati Demirtaş

#smrgKİTABEVİAçıklamalı Osmanlı Fetvaları - 2

Liste Fiyatı : 35,00
İndirimli Fiyat : 26,25
Kazancınız : 8,75
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789756444795
143684
Açıklamalı Osmanlı Fetvaları - 2
Açıklamalı Osmanlı Fetvaları - 2 #smrgKİTABEVİ
Kubbealtı Neşriyat
26.25
Fetvâlar; herşeyden önce bizim, geçmişimiz, târihimiz. Asırlar ötesindeki dînî, ekonomik ve sosyal hayâtımız; mânevî değerlerimiz, ahlâkımız; beşerî münâsebetlerimiz, olaylar karşısındaki davranış biçimlerimiz, sevgimiz, nefretimiz, hayır ve hasenâtımız, iyilik ve kötülüklerimiz, günah ve sevaplarımız; neyimiz varsa hepsi onlarda şekilleniyor. Bunlar üzerinde düşünmek, onları bir de bugünün kantarı ile tartmak, kiminden örnek, kiminden ibret almak çok faydalı olur kanısındayım. Fetvâların hepsi yazılı, târihî birer belge. İlgili konuda vüsûku (authenticité) tekzib ve inkâr olunamayacak birer senet. Kültür ve medeniyetimizin yazıyla tesbit edilmiş en sağlam kayıtları. Çok az milletin geçmişinde bu derece sağlam kültür ve medeniyet kanıtları vardır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Fetvâlar; herşeyden önce bizim, geçmişimiz, târihimiz. Asırlar ötesindeki dînî, ekonomik ve sosyal hayâtımız; mânevî değerlerimiz, ahlâkımız; beşerî münâsebetlerimiz, olaylar karşısındaki davranış biçimlerimiz, sevgimiz, nefretimiz, hayır ve hasenâtımız, iyilik ve kötülüklerimiz, günah ve sevaplarımız; neyimiz varsa hepsi onlarda şekilleniyor. Bunlar üzerinde düşünmek, onları bir de bugünün kantarı ile tartmak, kiminden örnek, kiminden ibret almak çok faydalı olur kanısındayım. Fetvâların hepsi yazılı, târihî birer belge. İlgili konuda vüsûku (authenticité) tekzib ve inkâr olunamayacak birer senet. Kültür ve medeniyetimizin yazıyla tesbit edilmiş en sağlam kayıtları. Çok az milletin geçmişinde bu derece sağlam kültür ve medeniyet kanıtları vardır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9789756444795
   Boyut
   :
   17x24
   Sayfa Sayısı
   :
   677 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Osmanlıca - Türkçe
   143684    H. Necati Demirtaş    Açıklamalı Osmanlı Fetvaları - 2     Kubbealtı Neşriyat        9789756444795    Tarih    Hukuk Tarihi    Din    Ekonomi    Sosyal Hayat                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat