Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Abide Şahsiyetler
Abide Şahsiyetler #smrgSAHAF
Kültür ve Turizm Bakanlığı
0.00
Hazreti Mevlana, her cephesi bir başka görünüş, bir başka renk ve cazibe arzeden o menşura benzer ki, bu hikmetler, bu bilgiler, bu aşklar, bu sanat ve zarafetler hevenginden, isteyen istediğini çekip alabilir. Mevlana, kendi şahsiyetini, bir ayağı şeriatta kaim dururken öteki ile yetmişiki milleti devreden bir kergere benzetmekle, bu çok cepheli iç portresini bizzat ve kuvvetle çizmiş bulunmaktadır. Bizim şuracıkta yapmak istediğimiz, o hikmetler ve marifetler hevengine macizane uzanarak, onüçünçü asır anadolusunun tefekkür ve tasavvuf haritasındaki yerin, hali ve istikbale uzanan tesirlerini, en kısa çizgilerle gözden geçirmektir.
 • Açıklama
  • Hazreti Mevlana, her cephesi bir başka görünüş, bir başka renk ve cazibe arzeden o menşura benzer ki, bu hikmetler, bu bilgiler, bu aşklar, bu sanat ve zarafetler hevenginden, isteyen istediğini çekip alabilir. Mevlana, kendi şahsiyetini, bir ayağı şeriatta kaim dururken öteki ile yetmişiki milleti devreden bir kergere benzetmekle, bu çok cepheli iç portresini bizzat ve kuvvetle çizmiş bulunmaktadır. Bizim şuracıkta yapmak istediğimiz, o hikmetler ve marifetler hevengine macizane uzanarak, onüçünçü asır anadolusunun tefekkür ve tasavvuf haritasındaki yerin, hali ve istikbale uzanan tesirlerini, en kısa çizgilerle gözden geçirmektir.
   Stok Kodu
   :
   303079133
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   273 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1976
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   79133    Abide Şahsiyetler     Kültür ve Turizm Bakanlığı    Samiha Ayverdi    Biyografi / Yaşam Öyküsü                        Samiha Ayverdi Külliyatı                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat