Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Abdülhamid İbn Türk'ün Katışık Deklemlerde Mantıki Zaruretler Adlı Yaz Abdülhamid İbn Türk'ün Katışık Deklemlerde Mantıki Zaruretler Adlı Yaz

#smrgKİTABEVİAbdülhamid İbn Türk'ün Katışık Denklemlerde Mantıki Zaruretler Adlı Yazısı ve Zamanın Cebri

Liste Fiyatı : 10,00
İndirimli Fiyat : 8,00
Kazancınız : 2,00
%20
Temin süresi 6 gündür.
303008138
8138
Abdülhamid İbn Türk'ün Katışık Denklemlerde Mantıki Zaruretler Adlı Yazısı ve Zamanın Cebri
Abdülhamid İbn Türk'ün Katışık Denklemlerde Mantıki Zaruretler Adlı Yazısı ve Zamanın Cebri #smrgKİTABEVİ
TTK Türk Tarih Kurumu
8.00
Bu cilt içinde Türkçe ve İngilizce tercümeleriyle birlikte sunulan Arapça metin, yani Abdülhamid ibn Türk'ün "Katışık" Denklemlerde Mantıki Zaruretlere adlı yazısı, her ikisi de İstanbul kitaplıklarında bulunan iki yazmaya dayanmaktadır. Bu yazmalardan tenkidli metnimizde A harfi ile gösterilen birincisi Millet Kütüphanesindedir ve bu kitaplığın Carullah bölümünde 1505 numarada kayıtlıdır. Bu nüsha bir mecmua içinde bulunup mecmuada 2a'dan 5a'ya kadar olan sayfaları işgal etmektedir. Brockelmann bu yazmayı zikrediyor. Aşağıda B rumuzu ile ifade edilen ikinci yazma ise Süleymaniye Kütüphanesindedir ve bu kitaplığın Hüsrev Paşa bölümünde 257 numarada kayıtlıdır. Bu yazma da bir mecmua içinde bulunmakta ve mecmuanın 5b-8a sayfalarında yer almaktadır.
 • Açıklama
  • Bu cilt içinde Türkçe ve İngilizce tercümeleriyle birlikte sunulan Arapça metin, yani Abdülhamid ibn Türk'ün "Katışık" Denklemlerde Mantıki Zaruretlere adlı yazısı, her ikisi de İstanbul kitaplıklarında bulunan iki yazmaya dayanmaktadır. Bu yazmalardan tenkidli metnimizde A harfi ile gösterilen birincisi Millet Kütüphanesindedir ve bu kitaplığın Carullah bölümünde 1505 numarada kayıtlıdır. Bu nüsha bir mecmua içinde bulunup mecmuada 2a'dan 5a'ya kadar olan sayfaları işgal etmektedir. Brockelmann bu yazmayı zikrediyor. Aşağıda B rumuzu ile ifade edilen ikinci yazma ise Süleymaniye Kütüphanesindedir ve bu kitaplığın Hüsrev Paşa bölümünde 257 numarada kayıtlıdır. Bu yazma da bir mecmua içinde bulunmakta ve mecmuanın 5b-8a sayfalarında yer almaktadır.
   Stok Kodu
   :
   303008138
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   176 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1985
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe - İngilizce
   Orijinal Adı
   :
   Logical Necessities in Mixed Equations By ABD Al Hamid ibn Turk and The Algebra of His Time
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat