Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
28 Şubat Demokrasi Ters Şeritte Ezgi Gürses

#smrgSAHAF28 Şubat Demokrasi Ters Şeritte

Liste Fiyatı : 0,00
303174268
174268
28 Şubat Demokrasi Ters Şeritte
28 Şubat Demokrasi Ters Şeritte #smrgSAHAF
Şule Yayınları
0.00
Ezgi Gürsesin titiz araştırmasının semeresi olarak teşekkül eden 28 ŞUBAT - DEMOKRASİ TERS ŞERİTTE, bir döneme tanıklık ediyor olması itibariyle dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye toplumunun içinden geçtiği son on beş yıla damgasını vuran 28 Şubat süreci, etkisini sadece siyasî arenada göstermiş olmayıp, ekonomiden yaşam biçimine, dinî tercihlerden özgürlük sınırlarına değin bir dizi toplumsal alanda ciddi tesirler oluşturmuştur.Bu kitap, millet iradesinin etkisiz kılındığı, görmezden gelindiği bir devri anlatıyor. Millî Güvenlik kavramından bu kavramın içinin doldurulmaya çalışıldığı yuvarlak masalara uzanıyor. Millete rağmen tesis edilmek istenen bir güvenliğin imkân derecesini sorguluyor. Halk iradesinin giyotin altına sürülmesine seyirci kalan kurum ve kuruluşlar birer birer deşifre ediliyor. Belli güç odaklarının kendi amaçlarını gerçekleştirmek uğruna, diledikleri zaman siyasayı, diledikleri zaman TSKyı, STKları, ne surette kullanabildiklerini belgeleriyle okura açıklıyor. Dönemin iktidar güçleri, muhalefet partileri ve asker arasında günden güne gerilen yayları ve bu yaylardan çıkan okların topluma nasıl saplandığını okura yeniden işaret ediyor ki Türkiyenin hangi günlerden kalkıp da bugünlere ulaşabildiğini okur unutmasın.Bir master tezi olarak hazırlanıp ardından Şule Yayınlarınca neşredilen bu çalışma, demokratikleşme ve sivilleşme çabası içinde olan Türkiyenin, tarihini gizlilikten kurtaracak kitaplar arasında sayılacağı su götürmez bir gerçektir.
 • Açıklama
  • Ezgi Gürsesin titiz araştırmasının semeresi olarak teşekkül eden 28 ŞUBAT - DEMOKRASİ TERS ŞERİTTE, bir döneme tanıklık ediyor olması itibariyle dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye toplumunun içinden geçtiği son on beş yıla damgasını vuran 28 Şubat süreci, etkisini sadece siyasî arenada göstermiş olmayıp, ekonomiden yaşam biçimine, dinî tercihlerden özgürlük sınırlarına değin bir dizi toplumsal alanda ciddi tesirler oluşturmuştur.Bu kitap, millet iradesinin etkisiz kılındığı, görmezden gelindiği bir devri anlatıyor. Millî Güvenlik kavramından bu kavramın içinin doldurulmaya çalışıldığı yuvarlak masalara uzanıyor. Millete rağmen tesis edilmek istenen bir güvenliğin imkân derecesini sorguluyor. Halk iradesinin giyotin altına sürülmesine seyirci kalan kurum ve kuruluşlar birer birer deşifre ediliyor. Belli güç odaklarının kendi amaçlarını gerçekleştirmek uğruna, diledikleri zaman siyasayı, diledikleri zaman TSKyı, STKları, ne surette kullanabildiklerini belgeleriyle okura açıklıyor. Dönemin iktidar güçleri, muhalefet partileri ve asker arasında günden güne gerilen yayları ve bu yaylardan çıkan okların topluma nasıl saplandığını okura yeniden işaret ediyor ki Türkiyenin hangi günlerden kalkıp da bugünlere ulaşabildiğini okur unutmasın.Bir master tezi olarak hazırlanıp ardından Şule Yayınlarınca neşredilen bu çalışma, demokratikleşme ve sivilleşme çabası içinde olan Türkiyenin, tarihini gizlilikten kurtaracak kitaplar arasında sayılacağı su götürmez bir gerçektir.
   Stok Kodu
   :
   303174268
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   222 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   174268    Ezgi Gürses    28 Şubat Demokrasi Ters Şeritte     Şule Yayınları        #smrgTELİF    Politika / Siyaset    Türk Siyaseti                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat