Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
18. Yüzyıl Musiki Yazmalarından Kevserî Mecmuası Üstüne Karşılaştırmal 18. Yüzyıl Musiki Yazmalarından Kevserî Mecmuası Üstüne Karşılaştırmal

#smrgSAHAF18. Yüzyıl Musiki Yazmalarından Kevserî Mecmuası Üstüne Karşılaştırmalı Bir İnceleme

Liste Fiyatı : 0,00
303005883
5883
18. Yüzyıl Musiki Yazmalarından Kevserî Mecmuası Üstüne Karşılaştırmalı Bir İnceleme
18. Yüzyıl Musiki Yazmalarından Kevserî Mecmuası Üstüne Karşılaştırmalı Bir İnceleme #smrgSAHAF
Pan Kitap
0.00
Dr. Eugenia Popescu-Judetz'in bu kısa ama çok dikkatli bir incelemeye dayanan değerli araştırması, araştırma merakı duymuş, bilgili, ileri görüşlü bir musıkici olduğu anlaşılan, kısaca Kevseri diye andığımız mevlevi dervişi Nayi Ali Mustafa Kevseri Efendi'nin Türk musıkisi tarihindeki yerini, önemini, katkılarını ortaya koyuyor. Bu karşılaştırmalı inceleme Kevseri Mecmuası'nın içeriğini baştan sona, sayfa sayfa tanıtıyor; ama sadece tanıtmakla yetinmiyor, eseri değerlendiriyor, kitap hakkında söylenmesi gereken hemen hemen her şeyi söylüyor; öyle ki, başaramadığı tek şeyin yazmanın aslını vermek olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan, okuyanlar, yazmayı hiç görmemiş oldukları halde, bu çalışmadan gene de pek çok şey öğreneceklerdir. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Dr. Eugenia Popescu-Judetz'in bu kısa ama çok dikkatli bir incelemeye dayanan değerli araştırması, araştırma merakı duymuş, bilgili, ileri görüşlü bir musıkici olduğu anlaşılan, kısaca Kevseri diye andığımız mevlevi dervişi Nayi Ali Mustafa Kevseri Efendi'nin Türk musıkisi tarihindeki yerini, önemini, katkılarını ortaya koyuyor. Bu karşılaştırmalı inceleme Kevseri Mecmuası'nın içeriğini baştan sona, sayfa sayfa tanıtıyor; ama sadece tanıtmakla yetinmiyor, eseri değerlendiriyor, kitap hakkında söylenmesi gereken hemen hemen her şeyi söylüyor; öyle ki, başaramadığı tek şeyin yazmanın aslını vermek olduğunu söyleyebiliriz. Bu bakımdan, okuyanlar, yazmayı hiç görmemiş oldukları halde, bu çalışmadan gene de pek çok şey öğreneceklerdir. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   303005883
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   85 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1998
   Çeviren
   :
   Bülent Aksoy
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat