Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
17. Yüzyıl Felsefesi: Felsefe Tarihi 4 Ahmet Cevizci 17. Yüzyıl Felsefesi: Felsefe Tarihi 4 Ahmet Cevizci

#smrgKİTABEVİ17. Yüzyıl Felsefesi: Felsefe Tarihi 4

Liste Fiyatı : 0,00
9786050202939
172754
17. Yüzyıl Felsefesi: Felsefe Tarihi 4
17. Yüzyıl Felsefesi: Felsefe Tarihi 4 #smrgKİTABEVİ
Say Yayınları
0.00
“Düşünce tarihinin en önemli ve en görkemli, fakat o kadar da problemli yüzyılını meydana getirmektedir,onyedinci yüzyıl. Gelenekten koparak yeni bir sayfa açan felsefenin, özerk bir disiplin olarak anlaşıldığı bu yüzyılda, düşünce artık, modern bilimin yükselişi ışığında,özneden hareketle, insanın neyi, nasıl bilebildiğini açıklamak, varlığı bilimin taleplerine uygun olarak tam ortadan ikiye bölmek; kapitalizmin yerleşmesine bağlı olarak da, ulus devleti temellendirmek ve yeni ethosu meşrulaştırmak durumundadır. İşte, Onyedinci Yüzyıl Felsefesi Tarihi, din-bilim, modernite-gelenek çatışmasıyla belirlenen bir zemin üzerine oturarak, modern çağda Francis Bacon'un, Thomas Hobbes'un, Rene Descartes'ın ve John Locke'un bu yöndeki gayretlerini ve her yönüyle ‘modern' olan felsefelerini ve bu aradaBaruch Spinoza'nın, Gottfried Wilhelm Leibniz'in ve George Berkeley'in yeni dünya görüşü için bir tepki olan felsefelerini anlatıyor. Kitap olağanüstü açık dilli ve anlaşılır kurgusuyla, Bacon'un bilimciliği, Hobbes'un materyalizmi ve egoizmi, Descartes'ın düalizmi, Locke'un liberalizmi, Spinoza'nın panteizmi, Leibniz'in spiritüalizmi ve Berkeley'in immateryalizmi için temiz bir başvuru eseri niteliğindedir.” (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • “Düşünce tarihinin en önemli ve en görkemli, fakat o kadar da problemli yüzyılını meydana getirmektedir,onyedinci yüzyıl. Gelenekten koparak yeni bir sayfa açan felsefenin, özerk bir disiplin olarak anlaşıldığı bu yüzyılda, düşünce artık, modern bilimin yükselişi ışığında,özneden hareketle, insanın neyi, nasıl bilebildiğini açıklamak, varlığı bilimin taleplerine uygun olarak tam ortadan ikiye bölmek; kapitalizmin yerleşmesine bağlı olarak da, ulus devleti temellendirmek ve yeni ethosu meşrulaştırmak durumundadır. İşte, Onyedinci Yüzyıl Felsefesi Tarihi, din-bilim, modernite-gelenek çatışmasıyla belirlenen bir zemin üzerine oturarak, modern çağda Francis Bacon'un, Thomas Hobbes'un, Rene Descartes'ın ve John Locke'un bu yöndeki gayretlerini ve her yönüyle ‘modern' olan felsefelerini ve bu aradaBaruch Spinoza'nın, Gottfried Wilhelm Leibniz'in ve George Berkeley'in yeni dünya görüşü için bir tepki olan felsefelerini anlatıyor. Kitap olağanüstü açık dilli ve anlaşılır kurgusuyla, Bacon'un bilimciliği, Hobbes'un materyalizmi ve egoizmi, Descartes'ın düalizmi, Locke'un liberalizmi, Spinoza'nın panteizmi, Leibniz'in spiritüalizmi ve Berkeley'in immateryalizmi için temiz bir başvuru eseri niteliğindedir.” (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9786050202939
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   593 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   172754    Ahmet Cevizci    17. Yüzyıl Felsefesi: Felsefe Tarihi 4     Say Yayınları        9786050202939    Felsefe    Felsefe Tarihi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat