Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303136221
136221
100 Soruda Tasavvuf
100 Soruda Tasavvuf #smrgSAHAF
Gerçek Yayınevi
0.00
“Dini tarihi yoğuran, şiirimizin klasik ve halk bölümlerini ağdalaştıran, hatta insanileştiren, yüzyıllar boyunca toplumumuzu etkisi altında bırakan, müsbet ve menfi rolleriyle bir inançlar türünü bilmemek dünü anlamamaktır. Kitabımız, bilhassa genç kuşaklara, dünden bir perde açıyor; görülmesi, bilinmesi, anlaşılması gerçekten de gerekli bir safhayı gözlerinin önüne seriyor. Şunu kesinlikle bilmek gerekir ki bizim en büyük noksanımız, ileri geçinenlerimizin, dünü bilmemeleri, düne bağlı olanlarımızın da bugünün görüşüyle dünü eleştirememeleridir... -Abdülbaki Gölpınarlı (Önsözden)
 • Açıklama
  • “Dini tarihi yoğuran, şiirimizin klasik ve halk bölümlerini ağdalaştıran, hatta insanileştiren, yüzyıllar boyunca toplumumuzu etkisi altında bırakan, müsbet ve menfi rolleriyle bir inançlar türünü bilmemek dünü anlamamaktır. Kitabımız, bilhassa genç kuşaklara, dünden bir perde açıyor; görülmesi, bilinmesi, anlaşılması gerçekten de gerekli bir safhayı gözlerinin önüne seriyor. Şunu kesinlikle bilmek gerekir ki bizim en büyük noksanımız, ileri geçinenlerimizin, dünü bilmemeleri, düne bağlı olanlarımızın da bugünün görüşüyle dünü eleştirememeleridir... -Abdülbaki Gölpınarlı (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303136221
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   197 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1969
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   136221    Abdülbaki Gölpınarlı    100 Soruda Tasavvuf     Gerçek Yayınevi        #smrgTELİF    Din    İslâmiyet    Tasavvuf                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat